This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

Sky's Flowers - романса и женственост во новата колекција SS20 Elena Luka

Нежност испреплетена со ноти на романтика, претставена преку линии и текстури кои ја имитираат слободата. Бои кои на површина фрлаат емотивна состојба на ликот што ја води приказната, за една кревка и силна мисла што се спојува - вака Елена Лука ја дефинира темата на својата нова колекција пролет-лето во која доминира женствена и романтична естетика.

Колекцијата е препознатлива по брендот Елена Лука, со препознатливи кроеви и бои кои навестуваат карта во боја која ќе биде изборот за претстојната сезона пролет-лето за сите љубители на модата. Колекцијата содржи парчиња кои се носат и лесно се комбинираат, за трендовски изглед во дневни и вечерни варијанти.

Sky's Flowers е составен од макси и миди фустани со бохо естетска нота, дводелни комбинации на цветни јакни и кратки панталони - тенденција најавена од модните писти за претстојната сезона, панталони со висок струк во комбинација со романтични кошули, како и впечатлива мода. додатоци кои му даваат на секој штекер автентичен и модерен финиш.

Новата колекција можете да ја најдете во нашата продавница во Скопје или да ја нарачате онлајн ТУКА .

Search