This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

5 МОДНИ ТРИКИ КОИ ЌЕ ВЕ НАПРАВАТ ДА ИЗГЛЕДАТЕ ПОМЛАД

Стилските трикови можат да трансформираат цел изглед без премногу труд.

Не мора да ги следите модните трендови за да изгледате помладо.

Наш совет е да внимавате на боите, материјалите и дезените. Тие можат да бидат вистинска анти-ејџ формула за вашите модни комбинации.

Ќе ви предложиме неколку совети кои исто така можат да ви помогнат да изгледате помлади.

  1. Изберете весели отпечатоци во боја

Разиграните бои не само што изгледаат одлично и одговараат на вашето расположение, туку и прават да изгледате помлади.

  1. Експериментирајте со панталони

Панталоните со висок струк и фармерките се во фокусот оваа сезона. Тие исто така прават да изгледате многу помладо. (Погледнете ја колекцијата тексас и панталони на Elena Luka и одберете го најдоброто парче).

  1. Изберете облека со посилни бои

Темните тонови изгледаат прилично конзервативно, па можат да направат да изгледате постаро. Затоа, подобро е да изберете посветли бои. Црвената и розовата може да ви помогнат да изгледате покул. Доколку не сте љубители на тие бои, можете да изберете впечатлив накит и да додадете малку боја во вашиот секојдневен аутфит.

  1. Фокусирајте се на вистинските места

Правило број 1- Секогаш нагласувајте само еден дел од телото во секоја облека ! Ако одлучите да носите поцврсто парче облека, тогаш изберете посветла боја на чевли и обратно.

  1. Не носете премногу накит

Ако веќе сте навикнале да носите многу накит, време е да исфрлите малку од вашата облека. Многу прстени и синџири можат да направат да изгледате значително постаро, па затоа најдобро е да се свртите кон минимализмот и да изберете само неколку парчиња за секој ден. (Погледнете го накитот Елена Лука и одберете што е најдобро за вас)

Search