This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

НАЈПОЗНАТА МУДРОСТ ЗА МОДАТА И СТИЛОТ

Дизајнерите се сметаат за неверојатно креативни луѓе, но покрај материјали се добри и со зборови.

„Пред да заминете од дома, погледнете се во огледало и отстранете еден моден додаток“. – Коко Шанел

„Дајте ѝ ги на жената вистинските чевли и таа ќе го освои светот“. - Мерилин Монро

„Го презирам нарцизмот, но ја одобрувам суетата“. – Дијана Врланд

„Женскиот фустан треба да биде како бодликава жица: да ја врши својата работа без да го попречува видот“. – Софија Лорен

„Облеката не значи ништо додека некој не почне да ја носи“. – Марк Џејкобс

„Никогаш не можете да претерате со изборот на вашите чевли. Премногу жени мислат дека не се важни, но вистинскиот доказ за елегантна жена е она што го носи. „- Кристијан Диор

„Модата е она што се нуди четири пати годишно од дизајнерите. Стилот е она што ќе го одберете да го носите. “ – Лорен Хитон

„Фустанот мора да ја следи линијата на телото, а не телото да ја следи линијата на фустанот“. – Хуберт де Живанши

„Знам што сакаат жените. Сакаат да бидат убави. “ – Валентино Гаравани

„Луѓето ќе зјапаат цело време, дајте им добра причина“. – Џери Винстон

„Луксузот е удобност во маичката во форма на многу скап фустан“. – Карл Лагерфилд

„Елеганцијата е елиминација“. – Кристобал Баленсијага

„Стилот е она што треба да го кажете без потреба да зборувате“. – Рејчел Зои

„Мажите ми велат дека сум им го спасил бракот. Тие плаќаат многу за чевли, но сепак е поевтино од развод. Така, како што можете да видите, јас сум сè уште корисен. “ – Маноло Бланик

„Ставот е сè“. – Дајан фон Фурстенберг

„Никогаш не смееме да мешаме елеганција со снобизам“. – Ив Сен Лоран

„Вашиот фустан мора да биде доволно тесен за да покаже дека сте жена и доволно лабав за да покажете дека сте дама“. – Едит Хед

„Во модата е најтешко да ве паметат според силуетата, а не според логото“. – Џамбатиста Вали

„Облеката е како добар оброк, добар филм или добра музика“. - Мајкл Корс

„На големите девојки им требаат големи дијаманти“. – Елизабет Тејлор

„Посакувам да измислам фармерки: најспектакуларни, најпрактични, најрелаксирачки и лежерни. Имаат израз, скромност, сексапил, привлечност, едноставност - се што се надевам дека има мојата облека. – Ив Сен Лоран

Search