This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

ИЗГЛЕДАЈТЕ ПОВЛАБОК ЗА 10 £: 10 трикови од модните стручњаци

Модниот експерт Карла Круп споделува неколку совети како да постигнете совршена фигура со мала помош од гардеробата.

На V е твојот најдобар пријател

V ви дава илузија на издолжено и потенко тело. Колку повеќе кожа покажувате во пределот помеѓу брадата и градите, толку потенко ќе изгледате. Овој дел визуелно им дава рамнотежа на широките колкови. Ви го предлагаме ова Блуза на Елена Лука.

Врвни салони

Peak салоните ќе ја направат вистинската работа. На високи потпетици, секоја жена изгледа за неколку килограми послаба. Благодарение на нив, силуетата ќе изгледа уште подолга и поелегантна.

 Инвестирајте во добар градник

Можеби звучи чудно, но добар градник навистина може да го промени изгледот на фигурата. Многу жени не се ни свесни дека носат погрешна големина. Кога ќе го пронајдете оној кој совршено ви одговара, ќе забележите дека изгледате многу послаби.

Корсетот е секогаш добра идеја

Не се срамете да инвестирате во добар корсет. Ќе направи силуетата да изгледа феноменално.

Стратешки изберете го вашиот накит

Долгите ланчиња му даваат должина на краткиот врат и го одвлекуваат вниманието од колковите и предниот центар на телото.

Едноставните фармерки или панталони се секогаш одличен избор

Доколку сакате да изгледате послабо, најдобриот избор е да изберете фармерки кои немаат премногу детали на себе и кои се во едноставна форма. Идеални избори се тие во црно.

Подолг блејзер

Острата права линија на блејзерот ќе ги покрие вишокот килограми. Должината на јакната под колковите одлично ќе ви прилега. Погледнете го ова Блејзер Елена Лука.

 

Изборот на материјал е исклучително важен

Памукот, свилата и волната најдобро ќе ги покријат вишокот килограми.

Изберете една боја

Монохроматскиот стил визуелно ќе ја зацврсти секоја фигура.

Внимавајте со бојата на чевлите

Ако носите фустан, чевлите треба да ви бидат беж, а ако изберете црни фармерки, чевлите треба да бидат во иста боја. Ова ќе даде ефект на подолга силуета.

Search