This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

9 РАБОТИ ШТО СЕКОЈА МОДЕРЕНА ЖЕНА ГИ ПРАВИ СЕКОЈ ДЕН

Еве 9 совети од на модни стилисти за совршена облека!

Има жени кои секогаш изгледаат добро, па дури и во наједноставните изданија изгледаат едноставно совршено.

Тоа се жените кои се засенчуваат со своето присуство и кои дефинитивно се неизбежна инспирација.

Ќе ви откриеме со какви трикови тие изгледаат вака.

Организиран плакар

Добро организиран и уреден плакар е првиот чекор до совршена облека. Овој вид на плакар ќе ви помогне да откриете кои парчиња облека најдобро ви одговараат. Најдобро е да ги ставите маичките и горните делови на горната полица, панталоните и здолништата на долната страна, а чантите и чевлите да ги закачите.

Исто така, би било убаво ако ги одвоите по боја и материјали.

Следете ја временската прогноза

Временската апликација треба да биде вашиот најдобар пријател! А најдобрата облека навистина може да изгледа прилично смешна ако не одговара на времето.

За оваа сезона можете да изберете некои од Елена Лука палта , кои се во ПРОДАЖБА -50% за цел октомври доколку ги нарачате онлајн.

Земете доволно време за вашата облека

Не секој има талент да ја избере вистинската облека за само 10 минути. Обидете се да станете порано и да вложите повеќе време во изборот на вашата облека.

Биди креативен

Тајната на многу супермодели е да знаат како да ја спојат дизајнерската облека со евтина облека. Инвестирајте во неколку модни класици кои подоцна лесно ќе се комбинираат со различни парчиња облека.

Погледнете го ова Елена Лука црн класичен капут.

Бидете внимателни со големината на облеката

Кога жената изгледа убаво во едноставни фармерки или блуза, тоа е само затоа што ја одбрала вистинската големина. Панталоните 2 броја помали изгледаат непожелни дури и за супер моделите.

Уреден изглед

Брчките никогаш не изгледаат добро на вашето лице исто како на вашата облека. Ако не сакате да ја пеглате облеката, набавете си пегла на пареа која секогаш ќе ви биде на рака и ќе ви заштеди многу време.

 

Правилен избор на долна облека

Долната облека од чипка која секогаш се гледа под здолништето или црната долна облека која се гледа и под белата облека е огромна грешка. Изборот на долна облека секогаш мора да биде правилно избран.

Облека за итни случаи

Во итен случај кога брзате и немате време да смислите облека, тоа навистина ќе ви помогне со едноставен избор на облека, како што се фармерки, маици со пруги и елегантни костуми со едноставна бела блуза.

Ви го предлагаме ова Елена Лука едноставни фармерки . Можете да комбинирате со ОВАА бела кошула.

Најдете инспирација

Не е важно дали користите Instagram или Pinterest – модерните жени секогаш следат други модерни жени. Не копирајте нечиј стил, само најдете инспирација и додадете свој печат.

Search