This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

Меет „Black Lisa“ - црниот фустан кој е задолжителен во гардеробата на секоја дама

Дамите кои се стремат кон елегантен и префинет изглед со леснотија ќе го создадат својот идеален свечен стајлинг благодарение на колекцијата Елена Лука NYC есен-зима 19/20.

Најпознатиот македонски бренд хармонично ја спојува безвременската елеганција со модернистички елементи за да ги привлече дамите кои претпочитаат умерен сексапил и високи дози на софистицираност.

Модните експерти и многу од дамите сметаат дека малиот црн фустан е безвременски суштински дел од гардеробата. Еден од основните модни закони е дека секоја жена треба да има едноставен елегантен црн фустан кој може да го носи во секоја прилика.

Уште од 20-тите, кога Коко Шанел го лансираше беспрекорниот црн фустан, жените сфатија дека тоа ќе им стане најдобра пријателка. Оттогаш, многу работи се променија во модата. Сепак, црниот фустан остана.

Ви ја претставуваме Black Lisa – фустан-блуза од колекцијата NYC есен-зима 19/20. Безвременско парче облека кое секоја дама мора да го поседува во својот плакар.

Можете да го нарачате на следниот ЛИНК. Целата колекција можете да ја погледнете ТУКА.

Search