elena luka your fashion society with export 04

Spring Summer '22 Basic Collection

Секоја дама која препознава вредност во модниот дизајн, на прв поглед ќе ја воочи смелоста и модерната естетика што ја дефинираат оваа пролетно-летна линија обоена во свежи и претежно светли нијанси и дезени што говорат за оптимизам и потребата да се истакне индивидуалноста. 

За пролет во која ќе владее женственоста во сите нејзини изданија: елегантна, романтична, урбана, софистицирана, деловна, егзотична – сите обединети со една заедничка нота на карактерност и самодоверба.

SHOW FILTER
Showing 13–23 of 23 results
Short linen dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 901MT0085

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Нема посовршен летен избор од ленен фустан. Пријатен за носење, природен материјал во кој ќе ги уживате летните денови. Особено кога се работи за романтичен мини фустан во лелеав, А крој, во свежа зелена боја – токму како овој уникатен...

€69.63
36
38
40
42
Floral spring dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 900ST0092

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

€181.38
40
38
36
Black & White short dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 901SI0004

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Вечно актуелна комбинација: црно и бело. Совршена за секоја прилика, а притоа лесно се прилагодува во сечиј имиџ. Тренди фустан во црно-бели пруги без ракави, со интересен крој со карнери што дополнително ја потенцираат неговата атрактивност. Забавно, урбано и модерно.

€100.40
42
40
38
36
Short Satin Dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901SI0005

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Нежен фустан во тренди пастелна розова - одличен избор кога сакате да постигнете лежерна елеганција. Долниот дел е асиметричен и му дава впечатливост.

€100.40 from€70.28
42
40
38
36
Two-piece spring dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901ST0093

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

€132.79 from€92.95
40
38
36
Brown spring co-ord
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 910MT0088

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Co-ord

Тренди, заводливо и урбано – сѐ во една ултра модерна комбинација во беж нијанса. Краток топ во интересен крој со набори, комбиниран со женствено миди здолниште  на преклоп. Ако размислувате за впечатлив летен стајлинг, ова е вистинскиот избор.

€110.12 from€77.08
40
38
36
Beige spring co-ord
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 910MT0087

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Co-ord

Во овој дводелен, елегантен сет акцентот е на женственоста. Панделките се совршен детаљ што на краткиот топ му даваат трендовски шмек, а е во идеална комбинација со здолништето на преклоп со висок страничен шлиц. Вистински моден погодок за стилско лето.

€105.26 from€73.68
40
38
36
Linen torquise spring shirt dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901MT0084-torquise

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Овој ултра модерен модел на кошула-фустан е „Must have“ за претстојната сезона. Изработен е од пријатен лен, достапен во неколку свежи и впечатливи нијанси (тиркизна, розова и сина), во атрактивен крој со отвор во делот кај половината, што го прави...

€95.54 from€66.88
40
38
36
Linen pink spring shirt dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901MT0084-pink

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Овој ултра модерен модел на кошула-фустан е „Must have“ за претстојната сезона. Изработен е од пријатен лен, достапен во неколку свежи и впечатливи нијанси (тиркизна, розова и сина), во атрактивен крој со отвор во делот кај половината, што го прави...

€95.54 from€66.88
40
38
36
Black short spring dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901ST0090-black

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

€95.54 from€66.88
40
38
36
Safari-orange short spring dress
Hot
New
-30%
Out of Stock

SKU: 901ST0090-Safari-orange

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dresses

Овој ултра модерен фустан е “Must have” за претстојната сезона. Атрактивниот крој со отвор во делот кај половината го прават неодоливо шармантен и совршен за вашите сончеви комбинации.

€95.54 from€66.88
40
38
36
Someone purchased8 minutes ago from Ohrid
Someone purchased1 minute ago from Kocani
Someone purchased1 minute ago from Skopje
Someone purchased3 minutes ago from Resen
Someone purchased4 minutes ago from Kavadarci
Someone purchased5 minutes ago from Gostivar
Someone purchased5 minutes ago from Skopje
Someone purchased8 minutes ago from Gevgelija
Someone purchased2 minutes ago from Kumanovo
Someone purchased8 minutes ago from Bitola
Someone purchased2 minutes ago from Bitola
Someone purchased5 minutes ago from Negotino
Someone purchased5 minutes ago from Valandovo
Someone purchased6 minutes ago from Kocani
Someone purchased9 minutes ago from Valandovo
Someone purchased1 minute ago from Kriva Palanka
Someone purchased6 minutes ago from Radovis
Someone purchased9 minutes ago from Radovis
Someone purchased9 minutes ago from Ohrid
Someone purchased3 minutes ago from Skopje

We and selected third parties use cookies or similar technologies for technical purposes and, with your consent, for other purposes as specified in the privacy policy. You can consent to the use of such technologies by using the “Accept”

elena luka your fashion society with export 04