elena luka your fashion society with export 04

Runway Collection

Од париски шик до луксузни свечени тоалети, дводелни трендовски костуми во диско фазон и авангардни капути, ЕЛЕНА ЛУКА успеа да направи моден микс преку кој ни раскажа приказна за една модерна дама која не се плаши да одговори на сите предизвици во животот, а притоа знае да се забавува и да ужива во сите негови убавини.

,,ЕЛЕНА ЛУКА сите овие години наназад изгради животен стил со своја исклучителна вредност и препознатливост и стана дом и семејство на многумина, што ми е особено значајно. Навистина сум горда, среќна и задоволна што го донесовме духот на светската мода кај нас, а со секоја наредна колекција и проект, го надградуваме. На Скопскиот моден фестивал се појавуваме на покана на организаторите, како специјални гости, па во тој контекст направивме една симболична компилација со препознатливи и авангардни модни парчиња од повеќе линии, секое со своја уникатна приказна, прикажувајќи ја моќната, успешна, смела жена која самоуверено чекори низ сите предизвици во животот. Би рекла, еден „моден коктел“ помеѓу актуелните тенденции и силната дизајнерска препознатливост на ЕЛЕНА ЛУКА“, изјави г-ѓа Елена Пандева, сопственик и генерален менаџер на брендот.
SHOW FILTER
Showing 13–24 of 29 results
Exclusive One-Shoulder Sequin Dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 901LS4528

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dress

Make the most dazzling entrance in this orange curve-hugging cocktail dress, a one-shoulder piece designed with tons of sparkling sequins. Asymmetrical neckline; sheath silhouette One-shoulder silhouette Allover sequins Gold seam at the neck Polyester/elastane Model wears size 40

€213.76
40
Pink long sleeve sequin dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 901LS4570

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dress

This Pink long sleeve sequin dress takes your evening style up a notch thanks to slick sequins. High neck; long sleeves Allover sequined dress  Zipper cloure Miniskirt length Dry clean Polyester/polymer/elastane Model wear size 40

€213.77
40
Disco Diva
Hot
New
Out of Stock

SKU: 999VI0652-38

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dress

Midi dress with one shoulder.

€213.76
38
40
Tulle Gown
Hot
New
Out of Stock

SKU: 900EL10026

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Dress

Ако навистина сакате да носите нешто несекојдневно, нешто во што ќе се чувствувате моќно и што ќе ве издвои од толпата, овој макси фустан од ЕЛЕНА ЛУКА е идеален! Наборите и конструкцијата го издвојуваат од се' друго што ќе видите...

€283.40
36
38
40
42
44
Black
Orange
Beige
Pink
Metallic Cropped Jacket & Pants
Hot
New
Out of Stock

SKU: 910EL10020/21

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Co-ord

Co-ords сетовите се апсолутен светски тренд. Нашиот предлог за оваа есен е овој сет од панталони и јакна од Елена Лука. Се издвојуваат поради металик сјајот и несекојдневниот материјал, а доколку сакате впечатливи стајлинзи, тогаш овој е вистинскиот за вас....

€139.11
36
38
40
42
Metallic Cropped Jacket & Pants
Hot
New
Out of Stock

SKU: 910EL10020/21

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Co-ord

Co-ords сетовите се апсолутен светски тренд. Нашиот предлог за оваа есен е овој сет од панталони и јакна од Елена Лука. Се издвојуваат поради металик сјајот и несекојдневниот материјал, а доколку сакате впечатливи стајлинзи, тогаш овој е вистинскиот за вас....

€139.11
36
38
40
42
Metallic Cropped Jacket & Pants
Hot
New
Out of Stock

SKU: 910EL10020/21

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (2 items)

PRODUCT TYPE: Co-ord

Co-ords сетовите се апсолутен светски тренд. Нашиот предлог за оваа есен е овој сет од панталони и јакна од Елена Лука. Се издвојуваат поради металик сјајот и несекојдневниот материјал, а доколку сакате впечатливи стајлинзи, тогаш овој е вистинскиот за вас....

€139.11
36
38
40
42
Coat
Hot
New
Out of Stock

SKU: 915ALW22K213-gray-36

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Coat

Никогаш нема да згрешите ако одберете елегантен капут - секогаш ќе биде актуелен, а воедно ќе ви даде чувство на самодоверба. Беж нијасата е новата црна веќе сезони наназад, па затоа воопшто не двоумете се во својот гардеробер да имате...

€144.13
36
38
40
42
Coat
Hot
New
Out of Stock

SKU: 915ALW22K198-navy-36

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Coat

A classic must-have is a dark blue coat. It will effortlessly integrate into your wardrobe, regardless of your age or style. With pockets, a belt that goes through carefully placed hooks in an unusual shape, a wide collar and lapels,...

€111.74
36
38
40
42
Coat
Hot
New
Out of Stock

SKU: 915ALW22K198-almond-36

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (1 item)

PRODUCT TYPE: Coat

Colored coats are one of the most popular fashion trends currently. This one, in a rich orange color, was designed for the autumn-winter months. With pockets, a belt that goes through carefully placed pegs in an unusual design, a broad...

€111.74
36
38
40
42
Satin Shirt Dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 904EL10003

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (2 items)

PRODUCT TYPE: Dress

Ако сакате нешто префинето, нежно, женствено и елегантно - овој кошула фустан на ЕЛЕНА ЛУКА го содржи токму тоа.Со безвременска естетика, ќе биде вашиот омилен избор за деловни пригоди или пак посвечени. Изработен од префинет материјал, кој ја гали вашата...

€103.64
36
38
40
42
44
Satin Shirt Dress
Hot
New
Out of Stock

SKU: 904EL10003

BARCODE:

AVAILABILITY: In stock (3 items)

PRODUCT TYPE: Dress

Ако сакате нешто префинето, нежно, женствено и елегантно - овој кошула фустан на ЕЛЕНА ЛУКА го содржи токму тоа.Со безвременска естетика, ќе биде вашиот омилен избор за деловни пригоди или пак посвечени. Изработен од префинет материјал, кој ја гали вашата...

€103.64
36
38
40
42
44
Someone purchased4 minutes ago from Resen
Someone purchased1 minute ago from Shtip
Someone purchased7 minutes ago from Kavadarci
Someone purchased5 minutes ago from Shtip
Someone purchased9 minutes ago from Valandovo
Someone purchased6 minutes ago from Skopje
Someone purchased4 minutes ago from Skopje
Someone purchased1 minute ago from Shtip
Someone purchased4 minutes ago from Kocani
Someone purchased9 minutes ago from Strumica
Someone purchased8 minutes ago from Struga
Someone purchased4 minutes ago from Radovis
Someone purchased8 minutes ago from Skopje
Someone purchased3 minutes ago from Krushevo
Someone purchased2 minutes ago from Kocani
Someone purchased5 minutes ago from Skopje
Someone purchased6 minutes ago from Skopje
Someone purchased6 minutes ago from Gostivar
Someone purchased5 minutes ago from Ohrid
Someone purchased5 minutes ago from Skopje

We and selected third parties use cookies or similar technologies for technical purposes and, with your consent, for other purposes as specified in the privacy policy. You can consent to the use of such technologies by using the “Accept”

elena luka your fashion society with export 04