Short Dress "Lila"

In Stock

Фустан кој со своите бочни фалти ги изразува Вашите колкови, изработен од мек сатен во светло жолта боја. 

Горниот дел од фустанот е доработен со штеповани фалти од најтенкиот муслин во индиго плава боја кои му даваат текстура а исто така и го истакнуваат струкот со дијагонално штепованите фалти на муслинот во страничните делови. Нагоре продолжува со сина тантела во форма на листови збогатени со камења која одлично се поврзува со бојата на муслинот.

Моделот може да се изработи по Ваша мерка.

Product Code: 901LS1715

Available Options

* Size:

8,400 ден.

Ex Tax: 7,119 ден.
Qty:    
Details
Fabric 70% polyester / 30% Rayon
Color Yellow with blue
Care Dry Cleaning

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below: